No. 101526 - Par equipe (primaire) (Rimouski,QC)

2004-05-30
Organized by Jean-Denis Laberge ()
114 players


Section 1

NoPlayer IDNameGradeOld ratingNew ratingRoundsTotalSchool
1 549573 Lea Saulnier-Legault 3 1218 1210 +57 +37 +29 +9 +5 5.0 / 5 Notre-Dame (coll.)
2 562241 Emile Trottier 3 1074 1039 +58 +38 -30 +10 =6 3.5 / 5 Notre-Dame (coll.)
3 443226 Seymour Gelet 3 1049 1064 +59 +39 +31 +11 +7 5.0 / 5 Jean-Eudes (coll.)
4 562678 Guillaume Collin 3 933 939 +60 +40 +32 +12 -8 4.0 / 5 Notre-Dame (coll.)
5 616915 Vincent Fontaine 3 916 913 +49 +33 -21 +25 -1 3.0 / 5 St-Germain-d'Outremont
6 562689 Felix Nantel 3 807 845 +50 +34 +22 +26 =2 4.5 / 5 Francais Sec. (coll.)
7 562252 Laurent Bourque 3 768 791 +51 +35 +23 +27 -3 4.0 / 5 St-Germain-d'Outremont
8 569373 Claire Trottier 5 671 728 +52 +36 -24 +28 +4 4.0 / 5 Bois-de-Boulogne (CEGEP de)
9 606082 Oleksandr Nikulich 1 689 712 +73 +41 +65 -1 -17 3.0 / 5 Notre-Dame (coll.)
10 538154 Olivier Bouchard 1 605 626 +74 +42 +66 -2 -18 3.0 / 5 St-Germain-d'Outremont
11 605957 Simon Beaudoin-Lemay 1 603 673 +75 +43 +67 -3 +19 4.0 / 5 Notre-Dame (coll.)
12 606104 Bernard Duchesne 1 415 519 +76 +44 +68 -4 +20 4.0 / 5 St-Germain-d'Outremont
13 430604 Antoni Boucher 4 619 757 +21 +77 +101 +33 +41 5.0 / 5 Paul-Hubert (sec.)
14 546118 Dave Kack 4 320 396 -22 +78 +102 -34 +42 3.0 / 5 St-Jean
15 606699 Jules-Hubert Gagne-Gallant 4 0 447 -23 -79 +103 -35 +43 2.0 / 5 Elisabeth-Turgeon
16 546052 Etienne Brillant 4 361 419 -24 +80 +104 +36 -44 3.0 / 5 St-Jean
17 424462 Michael Nguyen 2 836 852 +45 +25 +61 -21 +9 4.0 / 5 Notre-Dame (coll.)
18 562768 Remi Mayrand-Provencher 2 673 703 +46 -26 +62 +22 +10 4.0 / 5 Fernand-Seguin
19 568989 Guillaume Chevalier-Vaillancourt 2 647 595 -47 -27 =63 +23 -11 1.5 / 5 Fernand-Seguin
20 569002 Clement Fournier-Drouin 2 496 504 +48 +28 +64 -24 -12 3.0 / 5 Fernand-Seguin
21 388629 Kevin Yvorra 4 1018 1013 -13 +97 +5 +17 +29 4.0 / 5 Marie-de-France (coll.)
22 427408 Colin Philip 5 649 603 +14 =98 -6 -18 -30 1.5 / 5 Marie-de-France (coll.)
23 408745 Liem Ma 4 705 694 +15 +99 -7 -19 +31 3.0 / 5 Marie-de-France (coll.)
24 427397 Isaac Perez 3 552 596 +16 +100 +8 +20 -32 4.0 / 5 Marie-de-France (coll.)
25 565481 Marie-Michele Dupuis 3 660 668 +85 -17 +69 -5 +49 3.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
26 546309 David Lafontaine-Poirier 3 578 592 -86 +18 +70 -6 +50 3.0 / 5 St-Jean
27 474412 David St-Pierre 3 549 613 +87 +19 +71 -7 +51 4.0 / 5 St-Jean
28 546287 Jeremy Houle 3 474 463 +88 -20 +72 -8 -52 2.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
29 474298 Benoit Lamontagne 4 663 705 +93 +69 -1 +41 -21 3.0 / 5 Aquarelle (l')
30 474513 Nicolas Cyr 5 639 763 +94 +70 +2 +42 +22 5.0 / 5 St-Jean
31 474502 Alexandre Cyr 5 598 553 +95 -71 -3 -43 -23 1.0 / 5 St-Jean
32 546153 Maxime Lemieux-Minville 4 497 521 +96 +72 -4 -44 +24 3.0 / 5 Aquarelle (l')
33 649754 David Ouellet 5 654 663 +101 -5 +93 -13 +37 3.0 / 5 Alizes (les)
34 649787 Jean-Philippe Clermont 5 435 469 +102 -6 +94 +14 -38 3.0 / 5 Alizes (les)
35 675562 Jean-Philppe Guy 5 0 508 +103 -7 +95 +15 -39 3.0 / 5 Alizes (les)
36 649743 Jean-Philippe Roy 5 484 473 +104 -8 =96 -16 +40 2.5 / 5 Alizes (les)
37 474377 Jerome Perron 4 625 621 +53 -1 =45 +65 -33 2.5 / 5 St-Jean
38 498712 Hugo Perron 1 652 686 +54 -2 +46 +66 +34 4.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
39 546377 Camille Ruest 3 526 544 +55 -3 -47 +67 +35 3.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
40 565457 Elodie Gauvin 3 365 374 +56 -4 +48 -68 -36 2.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
41 456322 Benjamin Doucet 3 747 694 +81 -9 +97 -29 -13 2.0 / 5 Mont-Saint-Louis
42 546096 Eloise Doucet 4 591 556 +82 -10 +98 -30 -14 2.0 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
43 542349 Charles-Olivier Roy 5 575 575 +83 -11 +99 +31 -15 3.0 / 5 Paul-Hubert (sec.)
44 498317 Simon Amyot 5 561 585 +84 -12 +100 +32 +16 4.0 / 5 St-Jean
45 649934 Leon Violette-Gosselin 2 469 453 -17 -85 =37 +69 -53 1.5 / 5 Mont-Saint-Louis
46 649899 William Guérette-Hallé 2 425 415 -18 +86 -38 -70 =54 1.5 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
47 607217 Cedric Parent 3 400 572 +19 +87 +39 +71 +55 5.0 / 5 Unknown school
48 649956 Vincent Carrier 1 367 397 -20 +88 -40 +72 +56 3.0 / 5 Mont-Saint-Louis
49 606947 Francois Guay-Racine 4 460 520 -5 +73 +105 +61 -25 3.0 / 5 Rose-des-Vents (la)
50 606969 Tom Marcoux 4 468 440 -6 -74 +106 -62 -26 1.0 / 5 Rose-des-Vents (la)
51 414134 Gregoire Morin 5 399 455 -7 +75 +107 +63 -27 3.0 / 5 Rose-des-Vents (la)
52 675606 Frédéric Verville 4 0 529 -8 +76 +108 =64 +28 3.5 / 5 Rose-des-Vents (la)
53 649877 Langis Fournier 3 398 496 -37 +81 +89 +97 +45 4.0 / 5 Mont-Saint-Louis
54 675674 Josianne Coté 3 0 474 -38 -82 +90 +98 =46 2.5 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
55 675685 Maxime Beaulieu 3 0 405 -39 =83 -91 +99 -47 1.5 / 5 Mont-Saint-Louis
56 675696 Danick Roussel 3 0 428 -40 -84 +92 +100 -48 2.0 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
57 498262 Pascal Mailhot 3 436 367 -1 -89 -77 -73 -85 0.0 / 5 Estran (de l')
58 546131 Gabriel Lechasseur-Gagne 4 580 587 -2 +90 +78 -74 +86 3.0 / 5 Estran (de l')
59 565525 Eric Gagne 4 434 522 -3 +91 +79 +75 +87 4.0 / 5 Aquarelle (l')
60 546063 Charles Collin 4 360 398 -4 +92 -80 +76 +88 3.0 / 5 Estran (de l')
61 621854 Antonia Doucet 3 516 465 -77 +109 -17 -49 -65 1.0 / 5 Mont-Saint-Louis
62 622023 Michel Lepage 3 607 599 +78 +110 -18 +50 -66 3.0 / 5 St-Jean
63 621898 Charles Doucet 1 480 494 =79 +111 =19 -51 +67 3.0 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
64 606407 Guillaume Whittom 4 460 476 =80 +112 -20 =52 +68 3.0 / 5 St-Jean
65 606857 Guillaume St-Pierre 4 521 540 +109 +105 -9 -37 +61 3.0 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
66 606565 Michael Viel 5 480 494 +0 +106 -10 -38 +62 3.0 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
67 474232 Francois Caron-Lefebvre 4 471 431 -111 +107 -11 -39 -63 1.0 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
68 606835 Cedric St-Pierre 4 440 437 =112 +108 -12 +40 -64 2.5 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
69 649798 Maxime Bérubé 5 476 464 +113 -29 -25 -45 +109 2.0 / 5 Alizes (les)
70 622001 Pierre-Maxime Larouche 3 458 466 +0 -30 -26 +46 +110 3.0 / 5 St-Joseph
71 675573 Nicolas Lambert-Sirois 5 0 503 +114 +31 -27 -47 +111 3.0 / 5 St-Jean
72 675584 Sebastien Algerson 5 0 361 +0 -32 -28 -48 =112 1.5 / 5 Alizes (les)
73 546344 Samuel Parent 3 489 479 -9 -49 +0 +57 =93 2.5 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
74 546298 Gabriel L.-Dube 3 452 510 -10 +50 +0 +58 +94 4.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
75 621909 Alexandre Dubé 2 377 357 -11 -51 +0 -59 +95 2.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
76 606464 Anthony Parent 1 238 200 -12 -52 +0 -60 -96 1.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
77 498295 Marie-Elaine Dube 3 346 414 +61 -13 +57 +93 -81 3.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
78 675876 Laurent St-Martin-Dery 4 0 379 -62 -14 -58 =94 =82 1.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
79 546311 Marie-Philippe Lavoie 3 339 415 =63 +15 -59 +95 +83 3.5 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
80 675887 Soon-Woo Park 4 0 396 =64 -16 +60 -96 -84 1.5 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
81 607419 Olivier Caron 4 408 401 -41 -53 -85 +109 +77 2.0 / 5 Alizes (les)
82 675617 Simon Ouellet 5 0 468 -42 +54 -86 +110 =78 2.5 / 5 St-Joseph
83 675865 Olivier Langlois-P. 4 0 404 -43 =55 +87 -111 -79 1.5 / 5 St-Joseph
84 675639 Quppia Jaaka 4 0 568 -44 +56 +88 +112 +80 4.0 / 5 Alizes (les)
85 565446 Dominic Coulombe-Bessette 3 423 521 -25 +45 +81 +105 +57 4.0 / 5 Langevin (sec.)
86 649866 David Ross 3 428 460 +26 -46 +82 +106 -58 3.0 / 5 Elisabeth-Turgeon
87 675641 Simon Ringuet-D. 3 0 315 -27 -47 -83 -107 -59 0.0 / 5 Elisabeth-Turgeon
88 675652 Joel Bérubé 3 0 372 -28 -48 -84 +108 -60 1.0 / 5 Elisabeth-Turgeon
89 675786 Samuel Poirier 2 0 370 -105 +57 -53 -101 -113 1.0 / 5 St-Joseph
90 675797 Antony Quinn 3 0 434 =106 -58 -54 +102 +0 2.5 / 5 St-Joseph
91 675808 Maxime Côté-L. 2 0 522 =107 -59 +55 +103 +114 3.5 / 5 St-Joseph
92 675819 Karian D'Amours 2 0 358 -108 -60 -56 =104 +0 1.5 / 5 St-Joseph
93 606824 Maxime Cyr 3 518 483 -29 +113 -33 -77 =73 1.5 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
94 606879 Vincent Perreault 3 380 349 -30 +0 -34 =78 -74 1.5 / 5 Mont-Saint-Louis
95 606881 Carole-Anne St-Pierre 4 360 327 -31 +114 -35 -79 -75 1.0 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
96 606892 Anthony Perreault 4 326 362 -32 +0 =36 +80 +76 3.5 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
97 675821 Emile Côté-Pelletier 1 0 419 +0 -21 -41 -53 +101 2.0 / 5 Bois-et-Marees (des)
98 675832 Samuel Brillant 2 0 444 +0 =22 -42 -54 +102 2.5 / 5 Bois-et-Marees (des)
99 675843 Louis-P. Bélanger 2 0 341 +0 -23 -43 -55 -103 1.0 / 5 Bois-et-Marees (des)
100 675854 Jeanne Simoneau 2 0 370 +0 -24 -44 -56 =104 1.5 / 5 Bois-et-Marees (des)
101 675718 Antoine Bache-Taillefer 3 0 410 -33 +0 -13 +89 -97 2.0 / 5 St-Rosaire
102 675729 Sarah-Eve St-Pierre 3 0 321 -34 +0 -14 -90 -98 1.0 / 5 St-Rosaire
103 675731 Anne-Marie Lavoie 3 0 398 -35 +0 -15 -91 +99 2.0 / 5 St-Rosaire
104 675742 Samantha Beaulieu 2 0 391 -36 +0 -16 =92 =100 2.0 / 5 St-Rosaire
105 607329 Nicolas Boulianne 4 500 461 +89 -65 -49 -85   1.0 / 4 Havre/St-Rosaire (du)
106 675595 Steven Dubé 4 0 363 =90 -66 -50 -86 +0 1.5 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
107 607307 Guillaume Lavoie 4 460 441 =91 -67 -51 +87 =0 2.0 / 5 Unknown school
108 607274 Vincent Briere 4 450 417 +92 -68 -52 -88 +0 2.0 / 5 Unknown school
109 622045 Hugo Ménard-Labrecque 2 340 281 -65 -61 =113 -81 -69 0.5 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
110 622034 Marc Ilinka 2 393 347   -62 +0 -82 -70 1.0 / 4 Rocher/d'Auteuil (du)
111 675753 Julien Beaulieu 2 0 497 +67 -63 +114 +83 -71 3.0 / 5 Aquarelle (l')
112 675764 Elie Demers-B. 2 0 398 =68 -64 +0 -84 =72 2.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
113 607151 Caroline Dallain 4 360 356 -69 -93 =109 +0 +89 2.5 / 5 Rose-des-Vents (la)
114 675775 Mélanie Dallain 2 0 329 -71 -95 -111 +0 -91 1.0 / 5 Rose-des-Vents (la)