No. 103973 - Byes M-3 (Montréal,QC)

2007-03-31
Organized by Hugues Leclair / Yves Casaubon (AEM Montréal)
42 players


Section 1

NoPlayer IDNameGradeOld ratingNew ratingRoundsTotalSchool
1 847653 Thaien Le 1 0 508 +6 +2 +3 +4 +42 5.0 / 5 Unknown school
2 814228 Massimo Papadopoulos 1 350 416 +7 -1 +37 +6 +7 4.0 / 5 Stanislas (coll.)
3 847618 Paul Borck 1 0 395 +11 =25 -1 +40 +24 3.5 / 5 Unknown school
4 826198 Liam Webb 2 261 329 =24 +11 +36 -1 +6 3.5 / 5 Dorset E.S.
5 847664 Yara Farah 1 0 338 =10 -18 =26 =29 +41 2.5 / 5 Unknown school
6 813971 Veronique Oligny 2 345 326 -1 +24 +10 -2 -4 2.0 / 5 Stanislas (coll.)
7 847642 Mystelle Labrosse 1 0 318 -2 =10 =11 +41 -2 2.0 / 5 Unknown school
8 847449 Kevin Masseau 2 275 337 +30       +34 2.0 / 2 Beaconsfield
9 821665 Evan Puligandla   266 328 +35   +13     2.0 / 2 Michele-Provost (ac.)
10 847629 Zachary Gauthier 1 0 318 =5 =7 -6 =11   1.5 / 4 Unknown school
11 826569 Connor Gillis   365 326 -3 -4 =7 =10   1.0 / 4 Dorset E.S.
12 814555 Felix Simard 1 461 472 +13         1.0 / 1 Michele-Provost (ac.)
13 847438 William Chami 1 347 331 -12   -9   +33 1.0 / 3 Beaconsfield
14 814061 Nicolas Estevez-Perez 1 364 390 +31         1.0 / 1 Dunrae Gardens E.S.
15 809469 Simon Paquette-Greenbaum   333 349 +32         1.0 / 1 Michele-Provost (ac.)
16 777778 Noah Amar 2 389 402 +33         1.0 / 1 Michele-Provost (ac.)
17 704891 Daniel Iarrera 2 428 439 +34         1.0 / 1 Michele-Provost (ac.)
18 847596 Roxanne Potvin -1 411 424   +5       1.0 / 1 Emilie-Gamelin
19 787994 Antoine Audet-Michaud   371 388 +38         1.0 / 1 N-D-de-Grace
20 814386 Malik Salaouatchi   431 442     +24     1.0 / 1 St-Barthelemy
21 813925 Shayann Shokouhi 1 433 442     +39     1.0 / 1 Laurentide
22 847517 Ines Merabet 1 285 302       +24   1.0 / 1 Laurentide
23 826029 Justin Vittecoq   340 355       +37   1.0 / 1 Michele-Provost (ac.)
24 847631 Marie-Claude - 1 0 244 =4 -6 -20 -22 -3 0.5 / 5 Unknown school
25 826075 Risanth Gunaratnam 1 369 369   =3       0.5 / 1 Laurentide
26 847574 Alexandra Belitzky   288 290     =5     0.5 / 1 Westpark E.S.
27 788049 Celia Martin   277 280 =28         0.5 / 1 N-D-de-Grace
28 788073 Xavier Propeck   353 350 =27         0.5 / 1 N-D-de-Grace
29 847528 Nour Chemaly 1 254 258       =5   0.5 / 1 Laurentide
30 847484 Francisco Martinez-Vara   470 446 -8         0.0 / 1 Michele-Provost (ac.)
31 809122 Nicola Grenon 2 515 493 -14         0.0 / 1 Fernand-Seguin
32 835907 Dustie Joseph 2 348 332 -15         0.0 / 1 Michele-Provost (ac.)
33 847462 Nicholas Masseau 1 312 284 -16       -13 0.0 / 2 Beaconsfield
34 847451 Mathieu Perras 2 313 284 -17       -8 0.0 / 2 Beaconsfield
35 752152 Arnaud St-Pierre 2 411 389 -9         0.0 / 1 St-Pierre-Claver
36 847552 Costi Kalfopoulos 1 263 247     -4     0.0 / 1 Westpark E.S.
37 847563 Shannon Rooney 1 279 251     -2 -23   0.0 / 2 Westpark E.S.
38 847473 Madeleine Stringer   394 377 -19         0.0 / 1 N-D-de-Grace
39 847585 Christopher Kelly 1 266 257     -21     0.0 / 1 Westpark E.S.
40 847495 Farah Itani 2 270 258       -3   0.0 / 1 Laurentide
41 847506 Marina Maarabouni 1 274 247       -7 -5 0.0 / 2 Laurentide
42 847539 William Perrier   346 332         -1 0.0 / 1 St-Barthelemy