No. 101076 - Equipe / Mat. - 6 (Montreal,QC)

2003-11-13
Organized by Maria Manuri (Association Echecs et Maths)
446 players


Section 1

NoPlayer IDNameGradeOld ratingNew ratingRoundsTotalSchool
1 374229 Charles Chan 5 1289 1308 +261 +137 +109 +5 +13 5.0 / 5 Dawson Coll.
2 412255 Ali Shahabi 4 859 869 +262 +138 +110 -6 +14 4.0 / 5 Selwyn House
3 562228 Eric Liu 3 843 891 +263 +139 +111 +7 +15 5.0 / 5 Selwyn House
4 309745 Michael Abramson 5 830 841 +264 +140 +112 -8 +16 4.0 / 5 Selwyn House
5 497531 Roman Sarrazin-Gendron 3 910 950 +273 +125 +113 -1 +53 4.0 / 5 Internationale (Sec.)
6 424462 Michael Nguyen 2 790 852 +274 +126 +114 +2 +54 5.0 / 5 Notre-Dame (coll.)
7 585022 Benoit Tessier 3 700 709 +275 +127 +115 -3 -55 3.0 / 5 Fernand-Seguin
8 448176 Maxime Labonte 4 623 651 +276 +128 -116 +4 +56 4.0 / 5 Ahuntsic
9 359414 Rasul Rozybakiyev 5 1354 1358 +133 +292 +29 =121 +57 4.5 / 5 Dawson Coll.
10 589342 Elio Barsetti 4 350 426 -134 +293 -30 +122 +58 3.0 / 5 N-D-du-Foyer
11 563051 Emilie Labrosse 4 506 564 -135 +294 +31 +123 +59 4.0 / 5 N-D-du-Foyer
12 569316 Anna Saboleva 3 517 617 +136 +295 +32 +124 +60 5.0 / 5 N-D-du-Foyer
13 549573 Lea Saulnier-Legault 3 1159 1156 +173 +280 +61 +17 -1 4.0 / 5 Notre-Dame (coll.)
14 562241 Emile Trottier 3 873 881 +174 +281 +62 +18 -2 4.0 / 5 Notre-Dame (coll.)
15 443226 Seymour Gelet 3 790 802 +175 +282 +63 +19 -3 4.0 / 5 Jean-Eudes (coll.)
16 562678 Guillaume Collin 3 845 847 +176 +283 +64 +20 -4 4.0 / 5 Notre-Dame (coll.)
17 415236 Xuan-Tien Nguyen 4 807 835 +233 +205 +33 -13 +113 4.0 / 5 Jean-de-Brebeuf (coll.)
18 467695 Alexander Ignacz 3 762 758 +234 +206 +34 -14 =114 3.5 / 5 Selwyn House
19 456895 Paul Mansour-Geoffrion 5 722 731 +235 +207 +35 -15 +115 4.0 / 5 Selwyn House
20 441382 Marc Ordonselli 4 642 680 +236 +208 +36 -16 +116 4.0 / 5 Selwyn House
21 446962 Deniz Akcal 5 826 832 +193 +273 +37 =65 -25 3.5 / 5 LaurenHill Ac.
22 497362 Harry Glickman 3 656 758 +194 +274 +38 +66 +26 5.0 / 5 Dunrae Gardens E.S.
23 470147 Dilhan Tanir 4 490 534 +195 +275 -39 +67 -27 3.0 / 5 Dunrae Gardens E.S.
24 629188 Bennett Yee 4 0 562 +196 +276 -40 +68 +28 4.0 / 5 Dunrae Gardens E.S.
25 527106 Dawei Zhu 5 767 783 +440 -65 +157 +197 +21 4.0 / 5 Internationale (Sec.)
26 388653 Ilyaa Ghafouri 5 474 463 +441 -66 -158 +198 -22 2.0 / 5 St-Leon-de-Westmount
27 546434 Samuel Lagace 3 488 592 +442 +67 +159 +199 +23 5.0 / 5 St-Sauveur
28 427421 Boris Ianev 3 406 488 +443 +68 +160 +200 -24 4.0 / 5 St-Leon-de-Westmount
29 467673 Oliver Jiang 4 695 691 +185 -177 -9 -85 +133 2.0 / 5 Michele-Provost (ac.)
30 549617 Antoine Esnault 3 509 517 -186 +178 +10 =86 -134 2.5 / 5 Michele-Provost (ac.)
31 562869 Geoffroy Bertrand 5 496 526 +0 +179 -11 +87 +135 4.0 / 5 Michele-Provost (ac.)
32 467559 Van Tran 2 604 620 +188 +180 -12 +88 +136 4.0 / 5 Michele-Provost (ac.)
33 463847 Jean-Pierre Jabbour 3 553 575 +366 +105 -17 +265 -141 3.0 / 5 Stanislas (coll.)
34 589397 Othmane Saouli 4 400 452 +367 +106 -18 -266 +142 3.0 / 5 Bedford
35 627941 Rivière Vuong 4 0 474 +368 -107 -19 +267 =143 2.5 / 5 Bedford
36 627952 Fahim Hossain-Fazwar 4 0 582 +369 +108 -20 +268 +144 4.0 / 5 Bedford
37 422908 Simon-Felix Benoit-Dube 5 772 749 -217 +169 -21 +117 +109 3.0 / 5 Michele-Provost (ac.)
38 388798 Viet Tran 5 798 789 +218 +170 -22 +118 +110 4.0 / 5 Jean-de-Brebeuf (coll.)
39 367108 Yassine Thabet 5 718 713 -219 +171 +23 +119 +111 4.0 / 5 Michele-Provost (ac.)
40 539515 Mathieu Nassif 3 710 713 +220 +172 +24 +120 -112 4.0 / 5 Michele-Provost (ac.)
41 386267 Yashar Eskandari 5 666 669 +161 -61 +315 +0 +249 4.0 / 5 Michele-Provost (ac.)
42 440831 Armand Djavidi 5 653 613 +162 =62 -316 -338 +250 2.5 / 5 Jean-de-Brebeuf (coll.)
43 517948 Nhat-Tan Nguyen 3 542 545 -163 -63 +317 +339 +251 3.0 / 5 Michele-Provost (ac.)
44 550719 Mark Muchantef 5 563 639 +164 +64 +318 +340 +252 5.0 / 5 Michele-Provost (ac.)
45 485561 Nicholas Winikoff 3 456 542 +165 -261 +358 +398 +209 4.0 / 5 Westpark E.S.
46 549988 Kyle Kennedy 3 461 459 -166 =262 +359 -399 +210 2.5 / 5 Westpark E.S.
47 629201 Jordan Cohen 3 0 492 +167 -263 -360 +400 +211 3.0 / 5 Westpark E.S.
48 629212 Jordan Fair 3 0 549 +168 -264 +361 +401 +212 4.0 / 5 Westpark E.S.
49 408745 Liem Ma 4 716 710 -205 +284 +217 =145 +125 3.5 / 5 Marie-de-France (coll.)
50 551316 Gregory Kudish 5 677 631 -206 -285 +218 +146 =126 2.5 / 5 Marie-de-France (coll.)
51 338747 Armen Attarian 5 621 557 -207 +286 -219 +147 -127 2.0 / 5 Unknown school
52 427408 Colin Philip 5 621 701 +208 +287 +220 +148 +128 5.0 / 5 Marie-de-France (coll.)
53 390532 Mathieu Poulin 4 1061 1047 +319 +229 +117 +201 -5 4.0 / 5 Cegep
54 550247 Charles Boisvert-Dulude 4 702 677 +320 +230 -118 +202 -6 3.0 / 5 Buissonnière
55 550236 Aidan Potter 4 522 646 +321 +231 +119 +203 +7 5.0 / 5 Buissonnière
56 562825 Felix-Emmanuel Ouellet-Tremblay 4 379 339 =322 -232 -120 -204 -8 0.5 / 5 Buissonnière
57 618838 Krishnaa Siva 4 701 685 -93 +351 +355 +73 -9 3.0 / 5 LaurenHill Ac. (jr.)
58 618557 Shawn Cacheiro 5 667 676 +94 +352 +356 +74 -10 4.0 / 5 LaurenHill Ac.
59 618849 Sagar Meetra 5 608 582 +95 +353 +357 -75 -11 3.0 / 5 Sinclair Laird E.S.
60 618884 Richard Barrett 5 518 490 -96 +354 +0 +76 -12 3.0 / 5 Sinclair Laird E.S.
61 441538 Elliot Burrows 5 672 672 +0 +41 -13 +257 -77 3.0 / 5 Selwyn House
62 441156 Samuel Hodhod 3 623 633 +338 =42 -14 =258 +78 3.0 / 5 Selwyn House
63 504448 Shawn Levy 5 476 530 =339 +43 -15 +259 +79 3.5 / 5 Selwyn House
64 626332 Stewart Wiseman 5 0 388 +340 -44 -16 -260 -80 1.0 / 5 Selwyn House
65 610233 Vlad Horhogea 4 920 932 +362 +25 +129 =21 +201 4.5 / 5 Cinq-Continents (des)
66 733105 Boris Santander-Torres 4 708 711 +363 +26 +130 -22 +202 4.0 / 5 Notre-Dame (coll.)
67 589779 Kevin Ferrer 4 510 516 +364 -27 +131 -23 +203 3.0 / 5 Cinq-Continents (des)
68 626152 Yu Ming 5 0 467 =365 -28 +132 -24 +204 2.5 / 5 Cinq-Continents (des)
69 550629 Sebastien Gheorghui 5 512 626 +378 +382 +89 +153 +81 5.0 / 5 Beaconsfield H.S.
70 472882 Taylor Ball 5 377 537 +379 +383 +90 +154 +82 5.0 / 5 Dorset E.S.
71 628209 Stefan Zajdler 3 0 374 +380 -384 -91 -155 -83 1.0 / 5 Dorset E.S.
72 590128 Matthew Cross 2 330 321 +381 -385 -92 +156 -84 2.0 / 5 Dorset E.S.
73 424697 Kimmy Le 4 340 346 +327 -185 =241 -57 -217 1.5 / 5 Michele-Provost (ac.)
74 422921 Eric Karpman 5 300 324 -328 -186 +242 -58 +218 2.0 / 5 Michele-Provost (ac.)
75 485583 Nima Deghani 4 278 446 +0 +187 +243 +59 +219 5.0 / 5 Michele-Provost (ac.)
76 485932 Newsha Deghani 3 380 440 +330 +188 +244 -60 +0 4.0 / 5 Michele-Provost (ac.)
77 471486 Mark Khokhriakov 3 524 504 -382 -109 +323 -137 +61 2.0 / 5 Internationale (Prim.)
78 470171 Eric Sayour 4 482 504 +383 -110 +324 +138 -62 3.0 / 5 Internationale (Prim.)
79 558461 Maxime Laporte 2 493 512 +384 -111 +325 +139 -63 3.0 / 5 Internationale (Prim.)
80 386087 Danny Ho 5 384 444 =385 -112 +326 =140 +64 3.0 / 5 Internationale (Prim.)
81 628075 Catherine Hébert 4 0 322 -370 -221 -304 -241 -69 0.0 / 5 Arc-en-Ciel
82 628086 Jean-François Desjardins 4 0 462 +371 -222 =305 +242 -70 2.5 / 5 Arc-en-Ciel
83 598149 Alexandre Maltais 1 473 593 +372 +223 +306 +243 +71 5.0 / 5 Arc-en-Ciel
84 612088 Stephanie Maltais 4 362 436 +373 -224 +307 +244 +72 4.0 / 5 Arc-en-Ciel
85 441876 Steven Bloom 3 713 753 +101 +444 +97 +29 +213 5.0 / 5 Westpark E.S.
86 486988 Sukhpreet Gill 4 620 556 -102 +445 -98 =30 -214 1.5 / 5 Westpark E.S.
87 485559 David Orloff 3 602 608 +103 +446 +99 -31 +215 4.0 / 5 Westpark E.S.
88 485954 Julien Assouline 4 642 618 -104 +447 +100 -32 +216 3.0 / 5 Westpark E.S.
89 612033 Jonathan Garfinkle 2 539 595 +269 +225 -69 +93 +221 4.0 / 5 Lower Canada Coll.
90 629155 Aaron Elkeslassy 3 0 377 +270 -226 -70 -94 -222 1.0 / 5 Dunrae Gardens E.S.
91 629166 Philip Peress 3 0 646 +271 +227 +71 +95 +223 5.0 / 5 Dunrae Gardens E.S.
92 629177 Marcus Jeevaratnam 3 0 414 -272 -228 +72 -96 +224 2.0 / 5 Dunrae Gardens E.S.
93 468371 Christopher Duguid 3 529 516 +57 +145 -153 -89 -205 2.0 / 5 Etoile Filante (altern.)
94 457345 Thomas Stringer 3 507 525 -58 +146 -154 +90 +206 3.0 / 5 N-D-de-Grace
95 569103 Samuel Fisher   488 438 -59 +147 +155 -91 +207 3.0 / 5 Etoile Filante (altern.)
96 585191 Patrick Steeves 3 350 514 +60 +148 +156 +92 +208 5.0 / 5 N-D-de-Grace
97 555039 Charles Massie 4 490 572 +398 +133 -85 +378 +165 4.0 / 5 Stanislas (coll.)
98 383387 Frederic Brice-Bellony 4 464 546 +399 +134 +86 +379 -166 4.0 / 5 Stanislas (coll.)
99 504011 Patrick Tohme 4 386 404 +400 -135 -87 +380 =167 2.5 / 5 Stanislas (coll.)
100 628097 Simon Abitbol 3 0 496 +401 -136 -88 +381 +168 3.0 / 5 Stanislas (coll.)
101 477731 Carlo DePascale 4 349 366 -85 +249 -201 +406 =197 2.5 / 5 Westpark E.S.
102 486145 Marc-Antoine Bigras 4 494 536 +86 +250 +202 +407 -198 4.0 / 5 Westpark E.S.
103 477718 Matthew Litwin 4 395 405 -87 =251 -203 +408 +199 2.5 / 5 Westpark E.S.
104 585235 Jason Rais 3 260 410 +88 +252 -204 +409 +200 4.0 / 5 Westpark E.S.
105 626769 Jose Mario Mastrangelo 4 0 426 -121 -33 =418 -237 +355 1.5 / 5 St. Veronica E.S.
106 550607 Matthew Di Ciero 5 500 554 +122 -34 +419 +238 +356 4.0 / 5 St. Veronica E.S.
107 589623 Vincenzo Clarizio 4 460 455 -123 +35 +0 +239 -357 3.0 / 5 St. Veronica E.S.
108 626815 Lloyd McKay 5 0 531 +124 -36 +421 +240 +0 4.0 / 5 St. Veronica E.S.
109 610299 Jordan Discepola 5 604 600 -253 +77 -1 +280 -37 2.0 / 5 Jean-de-Brebeuf (coll.)
110 555028 Francois Lieutier 4 572 564 +254 +78 -2 -281 -38 2.0 / 5 Stanislas (coll.)
111 555063 Simon Labute 4 566 598 +255 +79 -3 +282 -39 3.0 / 5 Lower Canada Coll.
112 555096 Adam Discepola 1 654 702 +256 +80 -4 +283 +40 4.0 / 5 Jean-de-Brebeuf (coll.)
113 470215 Frederik Lacharite 4 714 720 +265 +390 -5 +261 -17 3.0 / 5 Madeleine-de-Vercheres
114 470193 Francis Moreau 4 587 559 -266 +391 -6 -262 =18 1.5 / 5 Madeleine-de-Vercheres
115 528118 Genevieve Hetu 5 608 610 +267 +392 -7 +263 -19 3.0 / 5 Madeleine-de-Vercheres
116 528041 Vincent Salamanca-Gagnon 5 449 537 +268 +393 +8 +264 -20 4.0 / 5 Madeleine-de-Vercheres
117 485875 Martin Mueller-Judson 4 389 429 +343 +0 -53 -37 +149 3.0 / 5 St-Leon-de-Westmount
118 550304 Matthew Guay 5 350 378 +344 -338 +54 -38 -150 2.0 / 5 St-Leon-de-Westmount
119 562375 Angus Cowell 2 300 321 +345 +339 -55 -39 -151 2.0 / 5 Unknown school
120 628852 Loran Shkolnik 4 0 558 +346 +340 +56 -40 +152 4.0 / 5 St-Leon-de-Westmount
121 374499 Hugues McNeil-Duval 5 1261 1273 +105 +386 +277 =9 +173 4.5 / 5 Ville-Marie (coll.)
122 626207 Louis-Philippe Laplante 2 0 339 -106 -387 +0 -10 -174 1.0 / 5 Louis-Philippe-Pare (sec.)
123 486718 Guillaume Arbour 5 424 448 +107 +388 +278 -11 -175 3.0 / 5 St-Louis-de-Gonzague
124 472757 Alex Cantin-Lagace 5 354 400 -108 +389 +279 -12 +176 3.0 / 5 St-Louis-de-Gonzague
125 424618 Francois Lambert-Tetreault 3 591 602 +304 -5 +229 +0 -49 3.0 / 5 Jean-Eudes (coll.)
126 539561 Laurent Plourde 3 447 519 +305 -6 +230 +301 =50 3.5 / 5 Mont-Jesus-Marie (ext.)
127 427364 Marc-Etienne Bastien 3 411 507 +306 -7 =231 +302 +51 3.5 / 5 Mont-Jesus-Marie (ext.)
128 472937 Mathieu Keyser 3 638 569 +307 -8 -232 -303 -52 1.0 / 5 Mont-Jesus-Marie (ext.)
129 628108 Alexandre Guay 4 0 480 +241 -414 -65 +165   2.0 / 4 St-Remi
130 628119 Louis-Philippe Gendron 2 0 471 +242 =415 -66 -166 +297 2.5 / 5 St-Remi
131 628121 Hugo Dalbec 2 0 495 +243 +416 -67 -167 +298 3.0 / 5 St-Remi
132 628132 Simon Piche 2 0 464 +244 +417 -68 -168 =299 2.5 / 5 St-Remi
133 562702 Souhail Sani 3 497 437 -9 -97 -292 -233 -29 0.0 / 5 St-Germain-d'Outremont
134 562689 Felix Nantel 3 605 628 +10 -98 +293 +234 +30 4.0 / 5 Francais Sec. (coll.)
135 616915 Vincent Fontaine 3 502 544 +11 +99 +294 +235 -31 4.0 / 5 St-Germain-d'Outremont
136 606003 Felix Drouin-Garneau 3 336 404 -12 +100 +295 +236 -32 3.0 / 5 St-Germain-d'Outremont
137 562252 Laurent Bourque 3 488 590 +426 -1 +245 +77 +319 4.0 / 5 St-Germain-d'Outremont
138 569373 Claire Trottier 5 498 519 +427 -2 +246 -78 +320 3.0 / 5 Bois-de-Boulogne (CEGEP de)
139 562858 Philippe Voizard 5 592 538 +428 -3 -247 -79 -321 1.0 / 5 Unknown school
140 562691 Yasser Sani 3 630 633 +429 -4 +248 =80 +322 3.5 / 5 Jean-de-Brebeuf (coll.)
141 360797 Francois Daoust 4 690 738 +209 +149 +362 +296 +33 5.0 / 5 St-Louis
142 627592 Gabriel Lavoie 3 0 463 -210 =150 +363 +297 -34 2.5 / 5 St-Louis
143 627603 Marc-Antoine Lavoie 3 0 500 -211 =151 +364 +298 =35 3.0 / 5 St-Louis
144 531167 Massine Yahia 3 399 407 =212 +152 -365 +299 -36 2.5 / 5 St-Louis
145 628571 Nikola Isaev 2 0 560 +296 -93 +193 =49 +277 3.5 / 5 Jean-Eudes (coll.)
146 628582 Reda Rihiai 4 0 479 +297 -94 +194 -50 +0 3.0 / 5 Bedford
147 628593 Hong-Huy Tran-Vuong 2 0 411 =298 -95 -195 -51 +278 1.5 / 5 Bedford
148 628604 Nghi Ly Fong 2 0 440 +299 -96 =196 -52 =279 2.0 / 5 Bedford
149 628716 Daniel Coupal 2 0 389 +312 -141 -288 -181 -117 1.0 / 5 Ste-Genevieve
150 628727 Alexandre Poirier-Lavallé 4 0 458 -313 =142 -289 +182 +118 2.5 / 5 Ste-Genevieve
151 628738 Félix Bélanger-Robillard 4 0 554 +314 =143 +0 +183 +119 4.5 / 5 Ste-Genevieve
152 667708 Mathieu Therrien 1 0 319 +0 -144 +0 =184 -120 2.5 / 5 Laurent-Benoit
153 457266 Julien Kmetyko-Philip 3 437 431 -245 +410 +93 -69 -284 2.0 / 5 Marie-de-France (coll.)
154 628773 Loic Mong 3 0 546 +246 +411 +94 -70 +285 4.0 / 5 Marie-de-France (coll.)
155 468393 David-Dillon Wang 5 250 328 -247 +412 -95 +71 +286 3.0 / 5 St-Leon-de-Westmount
156 548144 Yann LeCunff 1 214 250 -248 +413 -96 -72 +287 2.0 / 5 Marie-de-France (coll.)
157 555074 Steven Labute 4 455 525 +189 +257 -25 =370 +304 3.5 / 5 Lower Canada Coll.
158 612101 Alexander Lachapelle 4 388 544 +190 +258 +26 +371 +305 5.0 / 5 Stanislas (coll.)
159 628863 Ahmad Nehme 3 0 373 =191 -259 -27 =372 -306 1.0 / 5 Claudel (lycee)
160 628874 Guillaume Cousineau 3 0 368 -192 -260 -28 -373 +307 1.0 / 5 Stanislas (coll.)
161 589116 Josh Fair 5 460 502 -41 +378 +189 +390 -261 3.0 / 5 Westpark E.S.
162 471622 Zachary Bettan 4 417 461 -42 +379 +190 +391 -262 3.0 / 5 Westpark E.S.
163 562511 Stephen Beker 2 540 648 +43 +380 +191 +392 +263 5.0 / 5 Westpark E.S.
164 549494 Justin Lyman 2 483 484 -44 +381 +192 +393 -264 3.0 / 5 Westpark E.S.
165 550811 Justin Bernstein 5 470 442 -45 +308 =269 -129 -97 1.5 / 5 Westpark E.S.
166 589792 Cameron Tsillian 4 400 490 +46 +309 -270 +130 +98 4.0 / 5 Westpark E.S.
167 589814 Cory Sim-Robertson 4 350 370 -47 -310 +271 +131 =99 2.5 / 5 Westpark E.S.
168 549966 Michael Cressaty 3 432 452 -48 +311 +272 +132 -100 3.0 / 5 Westpark E.S.
169 618906 Asifur Rahman 4 502 494 +347 -37 -284 +205 -288 2.0 / 5 Vincent Massey Coll.
170 618952 Ashton Birbal 5 451 465 +348 -38 -285 +206 =289 2.5 / 5 Sinclair Laird E.S.
171 618827 Emdadur Rahman 5 443 443 +349 -39 +286 -207 +0 3.0 / 5 Sinclair Laird E.S.
172 618851 Eleni Zimianitis 4 349 347 -350 -40 +287 -208 +0 2.0 / 5 Sinclair Laird E.S.
173 427397 Isaac Perez 3 579 600 -13 +315 +261 =331 -121 2.5 / 5 Marie-de-France (coll.)
174 398474 Benjamin Millaud-Meunier 5 572 583 -14 +316 -262 +332 +122 3.0 / 5 Marie-de-France (coll.)
175 503965 Garnyl Simon 3 505 573 -15 +317 +263 +333 +123 4.0 / 5 Marie-de-France (coll.)
176 531145 Thibault Leprince 4 352 357 -16 +318 -264 +334 -124 2.0 / 5 Stanislas (coll.)
177 388811 Laurent Deschenes 4 1067 1077 +181 +29 +225 +386 +327 5.0 / 5 Internationale (Sec.)
178 627153 Felipe Santana 5 0 437 +182 -30 -226 -387 +328 2.0 / 5 Lambert-Closse
179 359381 Philippe Tire-Ayotte 5 255 267 +183 -31 =227 =388 -329 2.0 / 5 Lambert-Closse
180 627175 Anthony Lam 2 0 500 -184 -32 +228 +389 +330 3.0 / 5 Lambert-Closse
181 517702 Paul Sotos 3 511 581 -177 +355 +382 +149 +292 4.0 / 5 Dunrae Gardens E.S.
182 562239 Alexander Weindrich 3 300 336 -178 =356 +383 -150 +293 2.5 / 5 Unknown school
183 457108 Alexandre Mikhail 4 220 298 -179 +357 +384 -151 +294 3.0 / 5 Dunrae Gardens E.S.
184 629223 Paulo Miguel 3 0 463 +180 +0 -385 =152 =295 3.0 / 5 Dunrae Gardens E.S.
185 618445 Henry Cheung 3 483 551 -29 +73 +410 +355 +308 4.0 / 5 Fernand-Seguin
186 627129 Luohan Wei 3 0 648 +30 +74 +411 +356 +309 5.0 / 5 Charlemagne (coll.)
187 627131 Bogdan Mazoure 2 0 497   -75 +412 =357 +310 2.5 / 4 Fernand-Seguin
188 627142 Louis-Philippe Lavoie 3 0 369 -32 -76 =413 +0 -311 1.5 / 5 Fernand-Seguin
189 628885 Robert Guardia 3 0 472 -157 +0 -161 +418 +280 3.0 / 5 Roslyn E.S.
190 628896 Mark Reiner 3 0 371 -158 -341 -162 -419 +281 1.0 / 5 Roslyn E.S.
191 628907 Paula Sant'Anna 3 0 429 =159 +0 -163 +0 =282 3.0 / 5 Roslyn E.S.
192 585101 Ben Landry 3 310 418 +160 +342 -164 +421 =283 3.5 / 5 Roslyn E.S.
193 598498 Timothy Thoms 3 540 521 -21 +374 -145 -394 +312 2.0 / 5 St. Raymond E.S.
194 629199 Jason Chow 3 0 460 -22 +375 -146 +395 -313 2.0 / 5 St. Raymond E.S.
195 598443 Anthony Guerriero 2 375 386 -23 -376 +147 +396 =314 2.5 / 5 St. Raymond E.S.
196 598454 Victor Thibert 2 325 355 -24 +377 =148 =397 +0 3.0 / 5 St. Raymond E.S.
197 427285 Sadek Massarweh 4 373 467 +335 +319 +221 -25 =101 3.5 / 5 N-D-de-Grace
198 538119 Jules Lemonde-Trudeau 4 531 531 +0 +320 +222 -26 +102 4.0 / 5 N-D-de-Grace
199 585538 Francis Gagne 2 270 277 +336 -321 =223 -27 -103 1.5 / 5 N-D-de-Grace
200 628918 Dalil Zellal 4 0 296 -337 -322 -224 -28 -104 0.0 / 5 N-D-de-Grace
201 526397 Yuyuan Chen 2 448 500 +410 +418 +101 -53 -65 3.0 / 5 Joseph-Henrico
202 628659 Ryan Stuart-Knight 4 0 333 -411 -419 -102 -54 -66 0.0 / 5 Joseph-Henrico
203 628661 Tristan-Jared Khazinadeh 3 0 402 -412 +0 +103 -55 -67 2.0 / 5 Joseph-Henrico
204 563354 Mathew Wright 1 416 477 +413 +421 +104 +56 -68 4.0 / 5 Joseph-Henrico
205 472353 Carl Devost-Fortin 5 549 573 +49 -17 +386 -169 +93 3.0 / 5 Preville
206 551171 Sebastien Noshinravani 3 499 500 +50 -18 +387 -170 -94 2.0 / 5 Preville
207 551182 Francis Dalpe 3 371 441 +51 -19 +388 +171 -95 3.0 / 5 Preville
208 473016   485 882 -52 -20 =389 +172 -96 1.5 / 5  
209 550653 Hao Tian 5 487 508 -141 +217 +331 +213 -45 3.0 / 5 Ste-Catherine-de-Sienne
210 546535 Kevin Huang 3 412 400 +142 -218 +332 -214 -46 2.0 / 5 Ste-Catherine-de-Sienne
211 627579 Anne Preville 2 0 487 +143 -219 +333 +215 -47 3.0 / 5 Somerled
212 627581 Francis Therrien 3 0 402 =144 -220 +334 -216 -48 1.5 / 5 Laurent-Benoit
213 555085 Charles Yip 3 465 464 +430 -253 +312 -209 -85 2.0 / 5 Stanislas (coll.)
214 372699 Joel Marchand 5 353 493 +0 +254 +313 +210 +86 5.0 / 5 Stanislas (coll.)
215 585786 Sylvie Le 2 296 288 -431 -255 +314 -211 -87 1.0 / 5 Stanislas (coll.)
216 628828 Richard Gurunlian 4 0 433 +0 -256 +0 +212 -88 3.0 / 5 Stanislas (coll.)
217 456996 Nicolas Ouimet 4 536 559 +37 -209 -49 +277 +73 3.0 / 5 Jeunes Decouvreurs (les)
218 626534 Jean-Michel Beaudin 5 0 412 -38 +210 -50 +0 -74 2.0 / 5 Jeunes Decouvreurs (les)
219 563218 Guillaume Lebel 4 394 512 +39 +211 +51 +278 -75 4.0 / 5 Jeunes Decouvreurs (les)
220 610288 Alex Zadrozny 1 330 390 -40 +212 -52 +279   2.0 / 4 Bout-de-l'Isle (du)
221 549898 Felix Bertrand-Ouellette 1 496 496 +308 +81 -197 +351 -89 3.0 / 5 Rabeau
222 627726 Carlos Tallaros 3 0 459 -309 +82 -198 =352 +90 2.5 / 5 Pierre Laporte Mem.
223 627737 Maxim Beauregard 4 0 460 +310 -83 =199 +353 -91 2.5 / 5 Rabeau
224 549909 Julien Brochand-Lalande 1 276 297 -311 +84 +200 =354 -92 2.5 / 5 Unknown school
225 563253 Pablo Portes 1 460 450 -257 -89 -177 =319 +253 1.5 / 5 Guy-Drummond
226 504887 Charles Laplante 2 510 616 +258 +90 +178 +320 +254 5.0 / 5 Guy-Drummond
227 627748 Sailor Gilson 2 0 410 +259 -91 =179 -321 -255 1.5 / 5 Guy-Drummond
228 627759 Simon Brun 2 0 379 -260 +92 -180 -322 -256 1.0 / 5 Guy-Drummond
229 622721 Ben-Kang Guo 4 562 551 -237 -53 -125 +343 +273 2.0 / 5 Michele-Provost (ac.)
230 620234 Olivier Vézina 3 467 460 +238 -54 -126 +344 -274 2.0 / 5 Michele-Provost (ac.)
231 626411 Askold Stropilin 4 0 476 +239 -55 =127 +345 -275 2.5 / 5 Michele-Provost (ac.)
232 472072 Dan Chau-Vo 5 501 601 +240 +56 +128 +346 +276 5.0 / 5 Michele-Provost (ac.)
233 550721 Youri Marceau-Beaumont 4 529 549 -17 +358 +398 +133 -237 3.0 / 5 N-D-du-Foyer
234 550732 Jean-Philippe Lalonde 4 535 537 -18 +359 =399 -134 +238 2.5 / 5 N-D-du-Foyer
235 585707 Sophie Levasseur 3 400 387 -19 =360 +400 -135 -239 1.5 / 5 N-D-du-Foyer
236 589353 Thomas Davignon 4 500 501 -20 +361 +401 -136 +240 3.0 / 5 N-D-du-Foyer
237 627412 Mark Perlman 4 0 660 +229 +327 +394 +105 +233 5.0 / 5 Roslyn E.S.
238 517994 Craig McCullogh 2 511 460 -230 -328 +395 -106 -234 1.0 / 5 Roslyn E.S.
239 441595 Nicolas Buteau 5 398 417 -231 +329 +396 -107 +235 3.0 / 5 Roslyn E.S.
240 585628 Max Yatrou 3 350 358 -232 +330 +397 -108 -236 2.0 / 5 Roslyn E.S.
241 628413 Luis-Carlo Parga 5 0 462 -129 +343 =73 +81 -362 2.5 / 5 General Vanier E.S.
242 628424 Stefania Fratianni 4 0 370 -130 -344 -74 -82 +363 1.0 / 5 General Vanier E.S.
243 628435 Andy Sanchez 3 0 389 -131 +345 -75 -83 +0 2.0 / 5 General Vanier E.S.
244 628446 Alesandro Parga 2 0 399 -132 =346 -76 -84 +365 1.5 / 5 General Vanier E.S.
245 628749 Nicolas Perreault 5 0 570 +153 +432 -137 +327 +370 4.0 / 5 Samare (de la)
246 486729 Izmael St-Victor 5 300 305 -154 =433 -138 -328 +371 1.5 / 5 Samare (de la)
247 628751 Olivier Leger 5 0 464 +155 +0 +139 -329 -372 3.0 / 5 Samare (de la)
248 628762 Vincent Chevrier 4 0 488 +156 +435 -140 -330 +373 3.0 / 5 Samare (de la)
249 585134 Catherine Bigras 2 250 268 -402 -101 +422 +436 -41 2.0 / 5 Westpark E.S.
250 549764 Justine Frankel 3 282 240 -403 -102 -423 -437 -42 0.0 / 5 Westpark E.S.
251 629144 Michael Albanese 3 0 531 +404 =103 +424 +438 -43 3.5 / 5 Westpark E.S.
252 629357 Mailk Bouabid 3 0 461 +405 -104 =425 +439 -44 2.5 / 5 Westpark E.S.
253 562961 Alex Sarrasin 4 500 500 +109 +213 -257 +0 -225 3.0 / 5 Victor-Therien
254 627221 Stephane Charest 4 0 319 -110 -214 -258 -324 -226 0.0 / 5 Victor-Therien
255 472094 Louis-Philippe Beaudoin 5 561 580 -111 +215 +259 +325 +227 4.0 / 5 Victor-Therien
256 592176 Olivier Beaudoin 3 460 486 -112 +216 +260 -326 +228 3.0 / 5 Victor-Therien
257 403727 Mirra-Margarita Ianeva 5 474 498 +225 -157 +253 -61 +358 3.0 / 5 St-Leon-de-Westmount
258 550192 Isabelle Roch 5 456 443 -226 -158 +254 =62 +0 2.5 / 5 St-Leon-de-Westmount
259 546557 Rana Liu 2 402 366 -227 +159 -255 -63 -360 1.0 / 5 St-Leon-de-Westmount
260 627816 Yue Wu 3 0 552 +228 +160 -256 +64 +361 4.0 / 5 St-Leon-de-Westmount
261 538121 Gabriel Balabanian 4 647 630 -1 +45 -173 -113 +161 2.0 / 5 Sourp Hagop
262 550765 Michael Tobi 3 611 627 -2 =46 +174 +114 +162 3.5 / 5 Sourp Hagop
263 556661 Sylvia Mardirosian 5 442 423 -3 +47 -175 -115 -163 1.0 / 5 Sourp Hagop
264 556727 Garo Jerjian 4 370 430 -4 +48 +176 -116 +164 3.0 / 5 Sourp Hagop
265 538211 Xavier Perron 4 525 486 -113 =426 -351 -33 +366 1.5 / 5 Unknown school
266 550293 Alexis Arseneau-Deveau 2 429 545 +114 +427 +352 +34 +0 5.0 / 5 N-D-de-la-Garde
267 627243 Samuel Bissonnette 4 0 327 -115 -428 -353 -35 +0 1.0 / 5 N-D-de-la-Garde
268 627254 Marius Visere   0 426 -116 +429 +354 -36 -369 2.0 / 5 N-D-de-la-Garde
269 422594 Sasha Yep-Toumayan 3 534 557 -89 +370 =165 +358 +374 3.5 / 5 Cedar Park E.S.
270 551193 Laurent Bilodeau 2 439 499 -90 +371 +166 +0 +375 4.0 / 5 Boucher-de-la-Bruere
271 531156 Kyle Gamble 3 400 383 -91 +372 -167 -360 =376 1.5 / 5 Cedar Park E.S.
272 549786 Evan Bernstein 2 350 353 +92 +373 -168 -361 -377 2.0 / 5 Westpark E.S.
273 558472 Liam Stock-Rabbat 4 408 377 -5 -21 +0 -402 -229 1.0 / 5 St-Leon-de-Westmount
274 626499 Jizhou Wang 3 0 452 -6 -22 +0 =403 +230 2.5 / 5 St-Leon-de-Westmount
275 626501 Brandon Patterson 4 0 532 -7 -23 +0 +404 +231 3.0 / 5 St-Leon-de-Westmount
276 464253 Emmanuel Bournaki 4 303 308 -8 -24 +0 +405 -232 2.0 / 5 St-Leon-de-Westmount
277 622629 Costa Sanoudakis 3 531 518 +331 +406 -121 -217 -145 2.0 / 5 Nesbitt E.S.
278 590049 Kevin Lo 3 310 313 +333 +408 -123 -219 -147 2.0 / 5 Nesbitt E.S.
279 628165 Tymal Simpson 2 0 458 +334 +409 -124 -220 =148 2.5 / 5 Westpark E.S.
280 618862 Anusan Anandan 4 630 603 +406 -13 +300 -109 -189 2.0 / 5 John F. Kennedy H.S.
281 618917 Rahul Patel 4 558 535 =407 -14 =301 +110 -190 2.0 / 5 Sinclair Laird E.S.
282 618816 Amanpreet Grewal 5 548 527 -408 -15 +302 -111 =191 1.5 / 5 Sinclair Laird E.S.
283 618895 Jamie Leung 4 494 471 +409 -16 -303 -112 =192 1.5 / 5 Sinclair Laird E.S.
284 485785 Marc-Andre Leclair 3 623 649 +374 -49 +169 +362 +153 4.0 / 5 Kuper (ac.)
285 527861 Brian Miguel-Fernandes 4 441 499 +375 +50 +170 -363 -154 3.0 / 5 Madeleine-de-Vercheres
286 527927 Pierre-Marc Dameus 4 400 396 +376 -51 -171 +364 -155 2.0 / 5 Madeleine-de-Vercheres
287 527354 Macha Dameus 3 291 242 -377 -52 -172 -365 -156 0.0 / 5 Madeleine-de-Vercheres
288 628953 Gabriel Sauvé-Noreau 3 0 566 +432 -362 +149 +366 +169 4.0 / 5 N-D-de-Grace
289 628964 Quentin Hassan 2 0 528 -433 +363 +150 +367 =170 3.5 / 5 N-D-de-Grace
290 628975 Jonathan Dumas   0 466 =434         0.5 / 1 N-D-de-Grace
291 628986 Anais Charbonneau 1 0 569 +435         1.0 / 1 N-D-de-Grace
292 627491 Christopher Doucet 4 0 516 +414 -9 +133 +430 -181 3.0 / 5 Westpark E.S.
293 627502 Khaleel Oliver-Mills 3 0 397 +415 -10 -134 +0 -182 2.0 / 5 Westpark E.S.
294 627513 Daniel Elbaz 3 0 312 -416 -11 -135 -431 -183 0.0 / 5 Westmount Park E.S.
295 485965 Zyreel Simpson 4 360 350 +417 -12 -136 +0 =184 2.5 / 5 Westpark E.S.
296 598509 Olivier Seckinger 4 510 512 -145 +335 +390 -141 +0 3.0 / 5 St. Raymond E.S.
297 628176 Mathieu Grenier 1 0 399 -146 +0 +391 -142 -130 2.0 / 5 St. Raymond E.S.
298 628187 Patrick Darby 3 0 465 =147 +336 +392 -143 -131 2.5 / 5 St. Raymond E.S.
299 628198 Dylan Ceraemard 3 0 401 -148 =337 =393 -144 =132 1.5 / 5 St. Raymond E.S.
300 539649 Erik Cookson-Montin 5 444 462 +418 +402 -280     2.0 / 3 Etoile Filante (altern.)
301 550945 Ricardo Izquierro-Bernier 2 434 420 -419 +403 =281 -126 +0 2.5 / 5 N-D-de-Grace
302 417262 Benjamin Sigman 4 264 235 -420 =404 -282 -127 -336 0.5 / 5 N-D-de-Grace
303 628672 Nicolas Gagné 4 0 680 +421 +405 +283 +128 +337 5.0 / 5 N-D-de-Grace
304 550517 Daniel Mancini 4 470 466 -125 +440 +81 =426 -157 2.5 / 5 Christmas Park E.S.
305 627388 Jordan Bonal 4 0 432 -126 +441 =82 =427 -158 2.0 / 5 Christmas Park E.S.
306 627399 Ryan Lundell-Creagh 4 0 430 -127 -442 -83 +428 +159 2.0 / 5 Christmas Park E.S.
307 627401 Vichal Sooknanan 3 0 397 -128 +443 -84 +0 -160 2.0 / 5 Christmas Park E.S.
308 627625 Pierre Pierre 5 0 444 -221 -165 +319 +315 -185 2.0 / 5 Lambert-Closse
309 627636 Georges Gagnon 3 0 500 +222 -166 +320 +316 -186 3.0 / 5 Lambert-Closse
310 627704 Louis Sats 3 0 381 -223 +167 -321 -317 -187 1.0 / 5 Lambert-Closse
311 627715 Vincent Epars 3 0 483 +224 -168 -322 +318 +188 3.0 / 5 Lambert-Closse
312 628683 Vincent Beaudry 2 0 400 -149 +366 -213 +0 -193 2.0 / 5 N-D-du-Foyer
313 628694 Justin Vinet-Ouellet   0 520 +150 +367 -214 =341 +194 3.5 / 5 N-D-du-Foyer
314 628705 Vichai Jobin 3 0 425 -151 +368 -215 +0 =195 2.5 / 5 N-D-du-Foyer
315 561183 Charles Tremblay 3 350 332 =436 -173 -41 -308 =414 1.0 / 5 N-D-du-Foyer
316 629065 Philippe Labrosse 3 0 506 +437 -174 +42 -309 +415 3.0 / 5 N-D-du-Foyer
317 629076 Renaud Gagné 3 0 503 +438 -175 -43 +310 +416 3.0 / 5 N-D-du-Foyer
318 629087 Éliane Le 3 0 371 -439 -176 -44 -311 +417 1.0 / 5 N-D-du-Foyer
319 589757 Gabriel Beauchamp 4 500 442 -53 -197 -308 =225 -137 0.5 / 5 Cinq-Continents (des)
320 626859 Guillaume Rioux 4 0 323 -54 -198 -309 -226 -138 0.0 / 5 Cinq-Continents (des)
321 626872 Damian Massey-Hirt 5 0 568 -55 +199 +310 +227 +139 4.0 / 5 Cinq-Continents (des)
322 626894 Mihai Dumitrache 3 0 526 =56 +200 +311 +228 -140 3.5 / 5 Cinq-Continents (des)
323 504663 Scott Spiering 3 435 420 -351 +347 -77     1.0 / 3 Lower Canada Coll.
324 585077 Lawrence Wu 3 320 420 +352 +348 -78 +254 -379 3.0 / 5 Lower Canada Coll.
325 627974 Ander Siera-Dovali 5 0 395 =353 -349 -79 -255 +380 1.5 / 5 Lower Canada Coll.
326 470125 Taylor Hodhod 2 379 425 -354 +350 -80 +256 +381 3.0 / 5 Lower Canada Coll.
327 618366 Charles Duchesne-Gariépy 3 453 419 -73 -237 +440 -245 -177 1.0 / 5 Cardinal-Leger
328 609489 Bica Rares-Cosmin 5 436 545 +74 +238 +441 +246 -178 4.0 / 5 Cardinal-Leger
329 627434 Alexander Wu 3 0 455   -239 -442 +247 +179 2.0 / 4 Cardinal-Leger
330 627445 Wenyue Zhang 2 0 429 -76 -240 +443 +248 -180 2.0 / 5 St-Louis (coll.)
331 628536 Amanda Bruni 5 0 409 -277 +422 -209 =173 -402 1.5 / 5 General Vanier E.S.
332 628547 Katia Codipietro 4 0 395 +0 -423 -210 -174 +403 2.0 / 5 General Vanier E.S.
333 628558 Alexia Lombardi 3 0 385 -278 =424 -211 -175 =404 1.0 / 5 General Vanier E.S.
334 628569 Alex Centis-Jorge 2 0 439 -279 +425 -212 -176 +405 2.0 / 5 General Vanier E.S.
335 551103 Samuel Poulin 2 346 355 -197 -296 +426 +422 +0 3.0 / 5 Jonathan-Wilson
336 628931 Olivier Richer 3 0 496 -199 -298 +428 +424 +302 3.0 / 5 Jonathan-Wilson
337 628942 Brigitte Nadeau 2 0 456 +200 =299 +429 -425 -303 2.5 / 5 Jonathan-Wilson
338 432268 Rhys Mcrae-Mckee 4 443 505 -62 +118 +415 +42 =387 3.5 / 5 Pointe-Claire
339 518343 Elise Di Lena 4 377 390 =63 -119 +416 -43 +388 2.5 / 5 Pointe-Claire
340 627208 Guillaume Labranche 4 0 409 -64 -120 =417 -44 +389 1.5 / 5 Pointe-Claire
341 628143 Casey Wang 2 0 504 -391 +190   =313 +395 2.5 / 4 St. Paul E.S.
342 628154 Dylan McCarty 5 0 500 +393 -192   +0 +397 3.0 / 4 St. Paul E.S.
343 618467 Robert Magid 3 364 365 -117 -241 +436 -229 +390 2.0 / 5 St-Clement (ac.)
344 618401 Joel Marchand-Guerard 2 341 327 -118 +242 -437 -230 =391 1.5 / 5 Notre-Dame (coll.)
345 628841 Charles Thibault 2 0 427 -119 -243 +438 -231 +392 2.0 / 5 St-Clement
346 618377 Brendon Pham 2 394 404 -120 =244 +439 -232 +393 2.5 / 5 Notre-Dame (coll.)
347 627456 Dixit Patel 5 0 400 -169 -323 +370 =432 -398 1.5 / 5 Lambert-Closse
348 627467 Nathan Lacroix 3 0 468 -170 -324 =371 +433 +399 2.5 / 5 Lambert-Closse
349 627478 Nathan Frenette 3 0 466 -171 +325 -372 +0 +400 3.0 / 5 Lambert-Closse
350 627489 Francis D'Anjou 4 0 428 +172 -326 -373 -435 +401 2.0 / 5 Lambert-Closse
351 569395 Marc-Alexandre Fillion 3 350 378 +323 -57 +265 -221   2.0 / 4 St-Jean-de-Matha
352 627873 Mathias Lamothe 3 0 373 -324 -58 -266 =222   0.5 / 4 St-Jean-de-Matha
353 627884 Gabriel Beaudry 3 0 437 =325 -59 +267 -223   1.5 / 4 St-Jean-de-Matha
354 627895 Sebastien Tessier 3 0 431 +326 -60 -268 =224   1.5 / 4 St-Jean-de-Matha
355 467627 Pietro Barbaguelatta-Palma 3 380 324 -394 -181 -57 -185 -105 0.0 / 5 Michele-Provost (ac.)
356 628997 Thanh-Luc Phan 5 0 417 +395 =182 -58 -186 -106 1.5 / 5 Michele-Provost (ac.)
357 468325 Dion Wang 3 301 324 +396 -183 -59 =187 +107 2.5 / 5 Michele-Provost (ac.)
358 629098 Simon Nadeau 5 0 380 +444 -233 -45 -269 -257 1.0 / 5 Laurent-Benoit
359 562487 John Camacho 2 300 307 +445 -234 -46     1.0 / 3 Laurent-Benoit
360 562476 Andrea Normandin 3 296 446 +446 =235 +47 +271 +259 4.5 / 5 Laurent-Benoit
361 629109 Justin Naima 3 0 401 +0 -236 -48 +272 -260 2.0 / 5 Laurent-Benoit
362 592435 Marianne Metivier 4 600 585 -65 +288 -141 -284 +241 2.0 / 5 Ile-des-Soeurs
363 626681 Nicolas Sayour 1 0 383 -66 -289 -142 +285 -242 1.0 / 5 Ile-des-Soeurs
364 626692 Timotti Mouskhelichvili 4 0 338 -67 +0 -143 -286   1.0 / 4 Ile-des-Soeurs
365 626703 Pascale Gourdeau 4 0 503 =68 +0 +144 +287 -244 3.5 / 5 Ile-des-Soeurs
366 628031 Patrick Fortunato 3 0 384 -33 -312 +444 -288 -265 1.0 / 5 Lambert-Closse
367 628042 Timothy Farthing 4 0 397 -34 -313 +445 -289   1.0 / 4 Lambert-Closse
368 628053 Elias Massey 3 0 334 -35 -314 -446 +0   1.0 / 4 Lambert-Closse
369 628064 Aly Shayte 2 0 510 -36 +0 +447 +0 +268 4.0 / 5 Lambert-Closse
370 628334 Jordan Della Posta 3 0 409 +81 -269 -347 =157 -245 1.5 / 5 General Vanier E.S.
371 628345 Maxime Simard 2 0 336 -82 -270 =348 -158 -246 0.5 / 5 General Vanier E.S.
372 628356 Matthew Pasquariello 3 0 462 -83 -271 +349 =159 +247 2.5 / 5 General Vanier E.S.
373 628367 Bianca Olivieri 3 0 428 -84 -272 +350 +160 -248 2.0 / 5 General Vanier E.S.
374 628492 Lisa Ruccolo 5 0 376 -284 -193 -402 +440 -269 1.0 / 5 General Vanier E.S.
375 628503 Massimo Latocca 3 0 336 -285 -194 -403 =441 -270 0.5 / 5 General Vanier E.S.
376 628514 Mathew Mignacca 4 0 453 -286 +195 +404 -442 =271 2.5 / 5 General Vanier E.S.
377 628525 Domenico Bocchicchio 2 0 550 +287 -196 +405 +443 +272 4.0 / 5 General Vanier E.S.
378 628615 Edward Flores 3 0 400 -69 -161 +432 -97 +0 2.0 / 5 Bedford
379 628626 Danny Khoa 3 0 436 -70 -162 +433 -98 +324 2.0 / 5 Bedford
380 628637 Viraj Lyanag 4 0 327 -71 -163 +0 -99 -325 1.0 / 5 Bedford
381 628648 Kheireddire Bethamiti 4 0 373 -72 -164 +435 -100 -326 1.0 / 5 Bedford
382 441235 Marco Sassano 4 760 721 +77 -69 -181 +410 +418 3.0 / 5 Lower Canada Coll.
383 504538 Francesco Capretti 4 598 525 -78 -70 -182 =411 +419 1.5 / 5 Lower Canada Coll.
384 441628 Clinton Yuen 5 575 516 -79 +71 -183 -412 +0 2.0 / 5 Lower Canada Coll.
385 441268 Christophe Macintosh 4 528 594 =80 +72 +184 +413 +421 4.5 / 5 Lower Canada Coll.
386 627996 Olivier Levasseur 3 0 424 +422 -121 -205 -177 +0 2.0 / 5 Charles-Bruneau
387 628007 Marc-Alexandre Lavoie 3 0 525 +423 +122 -206 +178 =338 3.5 / 5 Charles-Bruneau
388 628018 Guillaume Côté 3 0 364 =424 -123 -207 =179 -339 1.0 / 5 Charles-Bruneau
389 628029 Sébastien Bonin-Bourget 2 0 399 +425 -124 =208 -180 -340 1.5 / 5 Charles-Bruneau
390 628457 Bobby Barone 5 0 338 +0 -113 -296 -161 -343 1.0 / 5 General Vanier E.S.
391 628468 Steven Crisafi 4 0 408 +341 -114 -297 -162 =344 1.5 / 5 General Vanier E.S.
392 628479 Cassandra Simard-Deal 2 0 332 +0 -115 -298 -163 -345 1.0 / 5 General Vanier E.S.
393 628481 Jessie Charland 3 0 344 -342 -116 =299 -164 -346 0.5 / 5 General Vanier E.S.
394 628299 Alexander Waked 5 0 543 +355 +436 -237 +193 +0 4.0 / 5 General Vanier E.S.
395 628301 Alicia Sauro 3 0 321 -356 -437 -238 -194 -341 0.0 / 5 General Vanier E.S.
396 628312 David Burdzy 3 0 388 -357 +438 -239 -195 +0 2.0 / 5 General Vanier E.S.
397 628323 Kayla Korolus 2 0 391 = =439 -240 =196 -342 1.5 / 5 General Vanier E.S.
398 628378 Giancarlo D'Agnillo 5 0 442 -97 +430 -233 -45 +347 2.0 / 5 General Vanier E.S.
399 628389 Andrew Mezzaluna 4 0 437 -98 +0 =234 +46 -348 2.5 / 5 General Vanier E.S.
400 628391 Natasha Martignetti 3 0 309 -99 -431 -235 -47 -349 0.0 / 5 General Vanier E.S.
401 628402 Adrian Anhalt-Gutierrez 2 0 333 -100 +0 -236 -48 -350 1.0 / 5 General Vanier E.S.
402 629111 Jordan Ricard 3 0 544 +249 -300 +374 +273 +331 4.0 / 5 Ile-des-Soeurs
403 585742 Paul Ricard 1 290 315 +250 -301 +375 =274 -332 2.5 / 5 Ile-des-Soeurs
404 629122 Laurent Lamarre   0 396 -251 =302 -376 -275 =333 1.0 / 5 Ile-des-Soeurs
405 629133 Mathieu Gagné   0 316 -252 -303 -377 -276 -334 0.0 / 5 Ile-des-Soeurs
406 627309 Mathieu Gagnier 5 0 402 -280 -277 +430 -101   1.0 / 4 St-Jean-de-Matha
407 627311 Cedrick Filiatrault 5 0 417 =281 +0 +0 -102   2.5 / 4 Internationale (Sec.)
408 627322 Guillaume Filiatrault 5 0 398 +282 -278 -431 -103   1.0 / 4 St-Jean-de-Matha
409 627333 Penelope Pigeon 5 0 347 -283 -279 +0 -104   1.0 / 4 St-Jean-de-Matha
410 628211 Nikita Chsherbiz 2 0 311 -201 -153 -185 -382 -436 0.0 / 5 Lalande
411 628222 François Bélanger 3 0 469 +202 -154 -186 =383 +437 2.5 / 5 Lalande
412 628233 Georges-Emile NoName 3 0 486 +203 -155 -187 +384 +438 3.0 / 5 Lalande
413 628244 Ahmed Bensouda   0 326 -204 -156 =188 -385 -439 0.5 / 5 Lalande
414 627535 Jeremy Pégué 5 0 501 -292 +129 +0 +444 =315 3.5 / 5 Samare (de la)
415 627546 Marc-André Clément 5 0 405 -293 =130 -338 +445 -316 1.5 / 5 Samare (de la)
416 627557 Jean-Éric Castonguay 2 0 368 +294 -131 -339 -446 -317 1.0 / 5 Samare (de la)
417 627568 Émil Dallaire 2 0 398 -295 -132 =340 +447 -318 1.5 / 5 Samare (de la)
418 628255 Marco Spoto 5 0 343 -300 -201 =105 -189 -382 0.5 / 5 General Vanier E.S.
419 628266 Robert Sciortino 3 0 484 +301 +202 -106 +190 -383 3.0 / 5 General Vanier E.S.
420 628277 Tamara Di Maulo 3 0 576 +302         1.0 / 1 General Vanier E.S.
421 628288 Daniela Mazzucco 2 0 308 -303 -204 -108 -192 -385 0.0 / 5 General Vanier E.S.
422 627906 Alexandra Martel-Rail 3 0 317 -386 -331 -249 -335   0.0 / 4 St-Jean-de-Matha
423 627917 Kevin Orphanos-Lalonde 3 0 506 -387 +332 +250 +0   3.0 / 4 St-Jean-de-Matha
424 627928 Doris Buissereth 3 0 389 =388 =333 -251 -336   1.0 / 4 St-Jean-de-Matha
425 627939 Alexander Sassano 1 0 433 -389 -334 =252 +337   1.5 / 4 Lower Canada Coll.
426 627265 Dominique Charbonneau 5 0 378 -137 =265 -335 =304 -432 1.0 / 5 Lambert-Closse
427 627276 Zoe Kapp 5 0 436 -138 -266 +0 =305 +433 2.5 / 5 Lambert-Closse
428 627287 Sarah Sbayte 2 0 401 -139 +267 -336 -306 =434 1.5 / 5 Lambert-Closse
429 627298 Emmanuel Garon 3 0 347 -140 -268 -337     0.0 / 3 Lambert-Closse
430 628784 Garo Assilian 3 0 322 -213 -398 -406 -292   0.0 / 4 Sourp Hagop
431 628806 Alexander Ghazarean 2 0 606 +215 +400 +408 +294   4.0 / 4 Sourp Hagop
432 629019 Stephanie Wiseman 3 0 413 -288 -245 -378 =347 +426 1.5 / 5  
433 629021 Katherine Chamandy 2 0 400 +289 =246 -379 -348 -427 1.5 / 5  
434 629032 Laurel Ho 2 0 472 =290       =428 1.0 / 2  
435 629043 Carolyn Leopold 2 0 398 -291 -248 -381 +350   1.0 / 4  
436 471633 Amane Tsuji 3 260 257 =315 -394 -343 -249 +410 1.5 / 5 Valois Park E.S.
437 627985 Ryan Styrezula 5 0 489 -316 +395 +344 +250 -411 3.0 / 5 Valois Park E.S.
438 629008 Mathieu Arbruzze 2 0 309 -317 -396 -345 -251 -412 0.0 / 5 Valois Park E.S.
439 629054 Patel Darpan 2 0 465 +318 =397 -346 -252 +413 2.5 / 5 Valois Park E.S.
440 627344 Dominic Girard-Therrien 4 0 338 -25 -304 -327 -374   0.0 / 4 St-Jean-de-Matha
441 627355 Kimberly Charbonneau-Cherry 4 0 376 -26 -305 -328 =375   0.5 / 4 St-Jean-de-Matha
442 627366 Jeremy Dallaire 4 0 545 -27 +306 +329 +376   3.0 / 4 St-Jean-de-Matha
443 627377 Djouher Bessaou 4 0 330 -28 -307 -330 -377   0.0 / 4 St-Jean-de-Matha
444 627827 Karine Branchaud 3 0 337 -358 -85 -366 -414   0.0 / 4 St-Jean-de-Matha
445 627838 Eva Cossette-Laneville 3 0 328 -359 -86 -367 -415   0.0 / 4 St-Jean-de-Matha
446 627849 Alexandre Bouliane 3 0 472 -360 -87 +368 +416   2.0 / 4 St-Jean-de-Matha
447 627851 Ariane Levasseur   0 348   -88 -369 -417   0.0 / 3 N-D-du-Foyer