No. 102309 - Par equipe de Rimouski (Primaire) (Rimouski,QC)

2005-05-15
Organized by Jean-Denis Laberge ()
132 players


Section 1

NoPlayer IDNameGradeOld ratingNew ratingRoundsTotalSchool
1 546309 David Lafontaine-Poirier 4 646 617 +73 -49 -29 +13 -9 2.0 / 5 St-Jean
2 474412 David St-Pierre 4 688 650 +74 -50 -30 =14 +10 2.5 / 5 St-Jean
3 474377 Jerome Perron 5 697 729 +75 +51 +31 +15 +11 5.0 / 5 St-Jean
4 546208 Frederic Tudeau-Chasse 5 478 542 +76 +52 +32 -16 +12 4.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
5 456322 Benjamin Doucet 4 714 731 +0 +45 +53 +33 =85 4.5 / 5 Mont-Saint-Louis
6 606857 Guillaume St-Pierre 5 587 669 +78 +46 +54 +34 +86 5.0 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
7 546096 Eloise Doucet 5 547 623 +0 +47 +55 +35 +87 5.0 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
8 621854 Antonia Doucet 4 500 564 =80 +48 +56 +36 +88 4.5 / 5 Mont-Saint-Louis
9 430604 Antoni Boucher 5 753 795 +81 +25 +21 +29 +1 5.0 / 5 Paul-Hubert (sec.)
10 565446 Dominic Coulombe-Bessette 4 695 678 +82 +26 +22 -30 -2 3.0 / 5 Langevin (sec.)
11 546052 Etienne Brillant 5 419 419 +83 -27 -23 +31 -3 2.0 / 5 St-Jean
12 606699 Jules-Hubert Gagne-Gallant 5 447 428 -84 +28 +24 -32 -4 2.0 / 5 Elisabeth-Turgeon
13 474298 Benoit Lamontagne 5 705 624 -85 -61 -49 -1 +41 1.0 / 5 Aquarelle (l')
14 546118 Dave Kack 5 496 598 +86 +62 +50 =2 +42 4.5 / 5 St-Jean
15 565525 Eric Gagne 5 522 582 +87 +63 +51 -3 +43 4.0 / 5 Aquarelle (l')
16 474366 Vincent Mathurin 5 496 552 +88 +64 -52 +4 +44 4.0 / 5 Elisabeth-Turgeon
17 708524 Remi Belanger 2 501 524 +89 +125 -93 +133 +0 4.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
18 694089 Maxime Desforges 2 489 553 +90 +126 =94 +0 +78 4.5 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
21 694157 Emile Pelletier 2 600 585 +93 -33 -9 =81 +25 2.5 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
22 649978 Cedric Petitpas 2 484 509 +94 +34 -10 -82 +26 3.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
23 694124 Antoine Leduc 2 475 561 +95 +35 +11 +83 =27 4.5 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
24 694135 Nicolas Lepage 2 390 398 +96 -36 -12 +84 =28 2.5 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
25 606407 Guillaume Whittom 5 476 472 +97 -9 +89 -49 -21 2.0 / 5 St-Jean
26 456309 Louis Belanger 5 550 539 +98 -10 +90 =50 -22 2.5 / 5 Aquarelle (l')
27 474456 Marc-Antoine Fournier 5 452 478 +99 +11 =91 =51 =23 3.5 / 5 Aquarelle (l')
28 474309 Simon Genest 5 410 416 -100 -12 +92 +52 =24 2.5 / 5 Aquarelle (l')
29 649877 Langis Fournier 4 496 590 +101 +65 +1 -9 +33 4.0 / 5 Mont-Saint-Louis
30 675696 Danick Roussel 4 488 644 +102 +66 +2 +10 +34 5.0 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
31 675674 Josianne Coté 4 474 432 -103 +67 -3 -11 -35 1.0 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
32 675685 Maxime Beaulieu 4 400 495 +104 +68 -4 +12 +36 4.0 / 5 Mont-Saint-Louis
33 546153 Maxime Lemieux-Minville 5 521 545 +105 +21 +37 -5 -29 3.0 / 5 Aquarelle (l')
34 675753 Julien Beaulieu 3 497 464 +106 -22 +0 -6 -30 2.0 / 5 Aquarelle (l')
35 546254 Nicolas Delisle-Godin 4 426 450 +107 -23 +39 -7 +31 3.0 / 5 St-Jean
36 546265 Pascal Demalsy 4 388 418 +108 +24 +40 -8 -32 3.0 / 5 Aquarelle (l')
37 708568 Jessica Patry St-Laurent 3 535 505 +141 -69 -33 -129 +97 2.0 / 5 Estran (de l')
39 693999 Yohan Donahue 2 420 462 +143 +0 -35 +131 +99 4.0 / 5 Littoral (sec. du)
40 736514 Jérôme Thibeault 3 0 523 +144 +72 -36 +132 =100 3.5 / 5 Estran (de l')
41 565479 Carolanne Dube 4 470 490 +109 -53 +125 +57 -13 3.0 / 5 Marie-Elizabeth
42 693911 Nicolas Ouellet 4 498 459 =110 -54 -126 +58 -14 1.5 / 5 Marie-Elizabeth
43 736525 Jonathan Roussel 4 0 463 +0 -55 +127 +59 -15 3.0 / 5 Marie-Elizabeth
44 736536 Carole-Ann Ruest 4 0 408 =112 =56 -128 =60 -16 1.5 / 5 Marie-Elizabeth
45 546377 Camille Ruest 4 530 590 +113 -5 +97 +101 +49 4.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
46 565457 Elodie Gauvin 4 374 478 +114 -6 +98 +102 +50 4.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
47 546344 Samuel Parent 4 519 507 +0 -7 +99 +103 -51 3.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
48 606464 Anthony Parent 2 286 253 +0 -8 -100 -104 -52 1.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
49 606824 Maxime Cyr 4 493 585 +117 +1 +13 +25 -45 4.0 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
50 474232 Francois Caron-Lefebvre 5 419 439 +118 +2 -14 =26 -46 2.5 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
51 606892 Anthony Perreault 5 362 404 +119 -3 -15 =27 +47 2.5 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
52 736547 Antoine Bacle-Taillefer 4 0 489 +120 -4 +16 -28 +48 3.0 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
53 694045 Etienne St-Pierre 3 468 489 +121 +41 -5 -65 +101 3.0 / 5 Levesque
54 736558 Steven Brisson 3 0 570 +122 +42 -6 +66 +102 4.0 / 5 Elisabeth-Turgeon
55 736569 Katherine Desrosiers 4 0 441 +123 +43 -7 -67 -103 2.0 / 5 Elisabeth-Turgeon
56 736571 Jean-Félix Tremblay 4 0 380 -124 =44 -8 =68 -104 1.0 / 5 Elisabeth-Turgeon
57 736582 Adréanne Viel 5 0 435 =125 +89 -129 -41 =137 2.0 / 5 Lavoie
58 736593 Anick Viel 5 0 346 -126 -90 -130 -42 =138 0.5 / 5 Lavoie
59 708412 Samuel Sirois-Marchand 4 339 344 +127 -91 +131 -43 -139 2.0 / 5 Lavoie
60 736604 Simon Belzile 4 0 498 =128 =92 +132 =44 =140 3.0 / 5 Lavoie
61 649866 David Ross 4 528 594 +129 +13 -85 +125 +89 4.0 / 5 Elisabeth-Turgeon
62 736615 Sébastien Bernier 3 0 467 +130 -14 -86 =126 +90 2.5 / 5 Elisabeth-Turgeon
63 736626 Michael Guay 4 0 562 +131 -15 +87 +127 +91 4.0 / 5 Elisabeth-Turgeon
64 736637 Vincent Boucher 3 0 381 =132 -16 -88 -128 =92 1.0 / 5 Elisabeth-Turgeon
65 621707 Nancy Proulx 5 411 436 +133 -29 -73 +53 +81 3.0 / 5 Hauts-Plateaux (des)
66 736648 Mathieu Garon 4 0 399 +0 -30 +74 -54 -82 2.0 / 5 Source/Hauteurs
67 736659 Eric Garon 4 0 500 +0 -31 +75 +55 =83 3.5 / 5 Source/Hauteurs
68 736661 Michel-Andre Levesque 4 0 409 -136 -32 +76 =56 -84 1.5 / 5 Source/Hauteurs
69 693977 Gabriel Couturier 3 453 523 +137 +37 -133 +121 +113 4.0 / 5 Elisabeth-Turgeon
72 736672 Guillaume Brillant 3 0 440 +140 -40 -136 =124 +0 2.5 / 5 Elisabeth-Turgeon
73 736683 Michael Brideau 4 0 470 -1 +0 +65 +117 -125 3.0 / 5 Merisiers (des)
74 539032 David Brideau 5 400 406 -2 -78 -66 +118 +126 2.0 / 5 Merisiers (des)
75 736694 Francois Beaudet 3 0 408 -3 +0 -67 =119 =127 2.0 / 5 Merisiers (des)
76 736705 Alexandre Beaudet 5 0 496 -4 +80 -68 +120 +128 3.0 / 5 Merisiers (des)
78 736716 Jeffrey Proulx 3 0 499 -6 +74 +110 +114 -18 3.0 / 5 Euclide-Fournier
80 736727 Evens Dion 5 0 427 =8 -76 =112 +0 +0 3.0 / 5 Euclide-Fournier
81 708502 Anthony Dionne 2 389 382 -9 +109 -101 =21 -65 1.5 / 5 Paul-Hubert (sec.)
82 621898 Charles Doucet 2 442 530 -10 +110 +102 +22 +66 4.0 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
83 675731 Anne-Marie Lavoie 4 398 393 -11 +0 +103 -23 =67 2.5 / 5 St-Rosaire
84 736738 Cedric Lavoie 3 0 495 +12 +112 -104 -24 +68 3.0 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
85 649934 Leon Violette-Gosselin 3 572 676 +13 +137 +61 +93 =5 4.5 / 5 Mont-Saint-Louis
86 649956 Vincent Carrier 2 406 446 -14 +138 +62 +94 -6 3.0 / 5 Mont-Saint-Louis
87 736749 Thierry Leclerc 2 0 417 -15 =139 -63 +95 -7 1.5 / 5 Elisabeth-Turgeon
88 736751 Frederic Doucet 2 0 497 -16 +140 +64 +96 -8 3.0 / 5 Mont-Saint-Louis
89 736762 Keanu-Samuel Belanger 2 0 351 -17 -57 -25 =137 -61 0.5 / 5 Levesque
90 736773 Alex Belanger 3 0 408 -18 +58 -26 =138 -62 1.5 / 5 Levesque
91 736784 Etienne Rioux 2 0 467 +0 +59 =27 =139 -63 3.0 / 5 Levesque
92 736795 Jonathan Plourde-Arseneault 3 0 465 +0 =60 -28 +140 =64 3.0 / 5 Levesque
93 736806 Jean-Bastien Levasseur 5 0 511 -21 +105 +17 -85 +129 3.0 / 5 Arc-en-Ciel
94 736817 Jean-Michel Rioux 4 0 466 -22 +106 =18 -86 +130 2.5 / 5 Arc-en-Ciel
95 736828 Alexandre Ross 3 0 463 -23 +107 +0 -87 +131 3.0 / 5 Arc-en-Ciel
96 736839 Marc-Antoine Rioux 2 0 396 -24 +108 +0 -88 -132 2.0 / 5 Arc-en-Ciel
97 736841 William Quintal 3 0 412 -25 +133 -45 =141 -37 1.5 / 5 Elisabeth-Turgeon
98 736852 Eric Caouette 3 0 423 -26 +0 -46 +142 +0 3.0 / 5 Elisabeth-Turgeon
99 736863 Alexandre Desrosiers 3 0 331 -27 +0 -47 -143 -39 1.0 / 5 Elisabeth-Turgeon
100 708603 Jean-Maxime Lachance 3 412 433 +28 -136 +48 =144 =40 3.0 / 5 Elisabeth-Turgeon
101 736885 Maxim Bourgoin 3 0 437 -29 +121 +81 -45 -53 2.0 / 5 Source/Hauteurs
102 736896 Marie Zakardjan 3 0 373 -30 +122 -82 -46 -54 1.0 / 5 Source/Hauteurs
103 736907 Mathieu Cote-Desjardins 4 0 495 +31 +123 -83 -47 +55 3.0 / 5 Source/Hauteurs
104 736918 Djoey Gray 3 0 552 -32 +124 +84 +48 +56 4.0 / 5 Source/Hauteurs
105 736929 Jason Beaupre 3 0 433 -33 -93 -121 +109 +117 2.0 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
106 736931 Marc-Antoine Fournier 3 0 345 -34 -94 -122 =110 -118 0.5 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
107 736942 Jessica Roussel 3 0 395 -35 -95 +123 +0 -119 2.0 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
108 736953 Alexandra Cyr 3 0 400 -36 -96 -124 +112 =120 1.5 / 5 Havre/St-Rosaire (du)
109 736964 Olivia Bernier 3 0 326 -41 -81 +0 -105 -133 1.0 / 5 Saint-Joseph
110 736975 Marie-Audrey Clermont 3 0 398 =42 -82 -78 =106 +0 2.0 / 5 Saint-Joseph
112 736986 Jessica Briand 3 0 379 =44 -84 =80 -108 -136 1.0 / 5 Saint-Joseph
113 736997 Martin Ouellet 3 0 397 -45 +117 -141 +0 -69 2.0 / 5 Saint-Joseph
114 737008 Jonathan Imbeault 3 0 394 -46 -118 +142 -78 +0 2.0 / 5 Saint-Joseph
117 737019 Jessica Pigeon 4 0 316 -49 -113 -137 -73 -105 0.0 / 5 Lavoie
118 737021 Keeven Pigeon 2 0 489 -50 +114 +138 -74 +106 3.0 / 5 Lavoie
119 737032 Hugo D'Astous 3 0 463 -51 +0 =139 =75 +107 3.0 / 5 Lavoie
120 737043 Mathieu D'Astous 3 0 364 -52 +0 -140 -76 =108 1.5 / 5 Lavoie
121 622146 Carl-Anthony Tremblay 3 408 401 -53 -101 +105 -69 +141 2.0 / 5 St-Jean
122 679162 Alexandre Gagné 3 389 395 -54 -102 +106 +0 +142 3.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
123 737054 Jean-Frederic Dube 3 0 330 -55 -103 -107 +0 -143 1.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
124 737065 Marie-Pier Gagne 1 0 496 +56 -104 +108 =72 =144 3.0 / 5 Rocher/d'Auteuil (du)
125 737076 Alexandre Bouffard 3 0 412 =57 -17 -41 -61 +73 1.5 / 5 Levesque
126 737087 Patrick-Olivier Paquet-Demers 2 0 466 +58 -18 +42 =62 -74 2.5 / 5 Levesque
127 737098 Marie-Pier Levesque 3 0 361 -59 +0 -43 -63 =75 1.5 / 5 Levesque
128 737109 Marie-Florence Levesque 3 0 503 =60 +0 +44 +64 -76 3.5 / 5 Levesque
129 737111 Jacob Poirier 3 0 504 -61 +141 +57 +37 -93 3.0 / 5 Levesque
130 737122 Rebecca Rioux-Fournier 2 0 464 -62 +142 +58 +0 -94 3.0 / 5 Levesque
131 737133 Melanie Fillion 3 0 315 -63 -143 -59 -39 -95 0.0 / 5 Levesque
132 737144 Simon Cote 2 0 466 =64 +144 -60 -40 +96 2.5 / 5 Levesque
133 737155 William Turbide-Landry 3 0 433 -65 -97 +69 -17 +109 2.0 / 5 Estran (de l')
136 737166 Antoni Chapados 2 0 622 +68 +100 +72 +0 +112 5.0 / 5 Estran (de l')
137 737177 Keven Desjardins 2 0 436 -69 -85 +117 =89 =57 2.0 / 5 Saint-Joseph
138 737188 Tommy Ross 3 0 394 +0 -86 -118 =90 =58 2.0 / 5 Saint-Joseph
139 737199 Audrey Dube 2 0 499 +0 =87 =119 =91 +59 3.5 / 5 Saint-Joseph
140 737201 Dominic Fillion 2 0 407 -72 -88 +120 -92 =60 1.5 / 5 Saint-Joseph
141 737212 Vincent Cote 1 0 407 -37 -129 +113 =97 -121 1.5 / 5 Estran (de l')
142 737223 Samuel Cote 1 0 324 +0 -130 -114 -98 -122 1.0 / 5 Estran (de l')
143 737234 Tommy Landry 1 0 527 -39 +131 +0 +99 +123 4.0 / 5 Estran (de l')
144 737245 Dominic Lebel Bernier 1 0 400 -40 -132 +0 =100 =124 2.0 / 5 Estran (de l')